Середа, 16.07.2025, 02:05
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ освіти Бучацької РДА

Меню сайту
Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 83
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог файлів

Головна » Файли » Методичні матеріали

Організовуємо виховну роботу під час весняних канікул.
[ Викачати з сервера (109.0 Kb) ] 29.02.2012, 17:02

Правильно організувати свою роботу та раціонально розподі­лити час допоможе покроковий алгоритм підготовки до весняних канікул;

 

Крок 1. Беремо участь в адміністративний нараді для обговорення плану роботи школи під час канікул

Початковим етапом організації роботи школи під час канікул є проведення адміністративної наради. яку скликає директор загаль­ноосвітнього навчального закладу. На ній обов'язково мають бути присутніми всі заступники директора, адже під час цієї наради вони обговорюють можливі заходи та узгоджують попередні плани ро­боти учнівського і педагогічного колективів під час канікул.

 

Крок 2. З'ясовуємо думку учнів та їх батьків про намічені заходи

Головним завданням заступника директора, який розробляє план роботи школи під час канікул, є організація цікавого та зміс­товного відпочинку учнів. Для того, щоб обрати форми дозвілля, що максимально відповідають їхнім інтересам і потребам, у деяких на­вчальних закладах учням і батькам пропонують самостійно скласти перелік виховних заходів на навчальний рік.

З'ясувати думки учнів та їх батьків про заходи, намічені заступ­ником директора, можна за допомогою проведеного заздалегідь ан­кетування. Зокрема учні можуть заповнити анкети на виховній годині разом з класним керівником, а батьки — на батьківських зборах.

Розробляючи план виховної роботи школи на канікулах, заступ­ник директора, крім  побажань учнів та батьків, має також брати до уваги пропозиції вчителів – предметників.

 

Крок 3. Складаємо графік роботи гуртків, секцій та бібліотеки під час весняних канікул

Шкільна бібліотека, гуртки та спортивні секції мають працю­вати впродовж усього навчального року у другій половині дня.

На час канікул роботу бібліотеки, а також заняття гуртків і секцій дозволяється переносити на першу половину дня. Заступник дирек­тора школи разом з бібліотекарем, керівниками гуртків і спортивних секцій має скласти графік їх роботи на весняних канікулах та затвер­дити його у директора загальноосвітнього навчального закладу.

 

Крок 4. Готуємо проект наказу про підготовку та проведення весняних канікул

Проект наказу про підготовку та проведення весняних канікул готує заступник, а затверджує ди­ректор загальноосвітнього навчального закладу. Цей наказ визначає осіб, відповідальних за підготов­ку та проведення канікул, та регулює їх обов'язки.

 

Крок 5. Складаємо та затверджуємо план виховної роботи навчального закладу під час весняних канікул

Проаналізувавши побажання учасників навчаль­но-виховного процесу, склавши графік роботи бібліоте­ки, гуртків і секцій, заступник директора школи може приступати до складання плану виховної роботи школи під час весняних канікул.

Складаючи цей план, він має пам'ятати про:

  • соціальний захист дітей, які потребують особливої уваги держави і суспільства;
  • розвиток ініціативи учнівського самоврядування;
  • участь учнів у районних конкурсах, що проходять під час канікул;
  • організацію спортивномасової роботи та культурно-дозвіллєву діяльність;
  • необхідність заходів, що дають змогу учням ознайомлюва­тися з культурною спадщиною України;
  • організацію роботи із сім'ями майбутніх першокласників;
  • Підготовку школи до роботи у весняно-літній період тощо.

План виховної роботи школи під час весняних канікул слід за­твердити у директора загальноосвітнього навчального закладу.

 

Крок 6. Рбзробяємо методичні рекомендації класним керівникам

Для класних керівників заступник директора школи розробляє методичні рекомендації, якими вони мають керуватися, готуючись до канікул. Мета цих  рекомендацій нагадати класним керівни­кам про необхідність:

  • складання плану виховної роботи з класом під час канікул;
  • проведення виховної години, під час якої слід ознайоми­ти, учнів з графіком роботи бібліотеки, гуртків та секцій протягом канікул;
  • проведення з учнями інструктажу щодо дотримання пра­вил безпечної поведінки під час канікул тощо.

 

Крок 7. Проводимо з учителями, які є керівниками екскурсійних груп, інструктаж щодо дотримання правил безпеки життєдіяльності           

Відповідно до пункту 6.1.3. Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01 серпня 2001 року № 563 (із змінами і доповненнями), заступник керівника навчального закладу проводить навчання та інструктажі з охорони праці , безпеки життєдіяльності класних керівників, учителів та інших осіб, які залучені до організації позакласної, позашкільної роботи.

Тому напередодні екскурсій та інших виховних заходів, які здійснюються  під час канікул, заступник директора школи має проводити з учителями інструктажі щодо дотримання правил безпеки життєдіяльності.

Категорія: Методичні матеріали | Додав: райво
Переглядів: 2663 | Завантажень: 1701 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Пошук

Copyright MyCorp © 2025
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz